Informacja prasowa

Zadebiutowała pełna wersja gry SteamHammerVR.

Gra wirtualnej rzeczywistości SteamHammerVR udostępniona została na platformie Steam oraz Viveport ze wsparciem dla gogli HTC Vive, jako pełna wersja z 11 poziomami w trybie przygodowym oraz 4 poziomami rozgrywki w trybie czysto zręcznościowym. Od 20 stycznia tytuł można było testować w formie wczesnego dostępu.

Akcja gry rozgrywa się w wiktoriańskim Londynie w roku 1892. Zły profesor Ratwurmm próbuje zniewolić Anglię za pomocą swojej armii dziwacznych robotów robiących spustoszenie w całym mieście. Używając mocy pary oraz XIX wiecznych gadżetów, wsparty wiedzą i doświadczeniem doktora Obadiah Springhorn’a, gracz powinien bez trudu pokonać mechaniczną armię wraz z ich niegodziwym twórcą.

W SteamHammerVR przenosimy się pomiędzy wieloma lokalizacjami dawnego Londynu, uzbrojeni w napędzaną parą Exo-zbroję oraz 6-cioma unikalnymi broniami, które możemy ulepszać podczas rozgrywki: młot parowy, armatę parową, potężny magnes, parową piłę tarczową, promień Tesla oraz potężny karabin napędzany parą i siłą magnetyczną. Wybierając różne bronie na każdą z rąk możemy tworzyć potężne i unikalne zestawienia. SteamHammerVR wykorzystuje również system rozpoznawania mowy, dzięki temu można sprawnie przełączać się pomiędzy różnymi broniami lub tworzyć ich combo-zestawy. Na platformie Steam dostępna jest również ścieżka dźwiękowa z gry.

W przeciwieństwie do wielu typowych gier w środowisku rzeczywistości wirtualnej gra zapewnia wielogodzinną rozgrywkę, zróżnicowane levele i zadania, bogatą ścieżkę dźwiękową oraz wiele ikonicznych lokalizacji Londyńskich w mrocznej, steam-punkowej oprawie.

W chwili obecnej gra dostosowywana jest również do innych znanych platform VR, w tym Oculus Rift oraz Playstation VR.