Zastanawialiście się jak może wyglądać Super Mario Bros. na okularach rozszerzonej rzeczywistości HoloLens? Jeden z deweloperów pracujących nad aplikacjami na urządzenie Microsoftu stworzył emulator konsoli NES, który umożliwia tego typu eksperymenty.

Niezależny deweloper Andrew Peterson pochwalił się zaprojektowaniem emulatora, który pozwala na uruchomienie gier stworzonych na 8-bitową konsolę NES (takich jak Super Mario Bros., Donkey Kong czy Tetris), na okularach rozszerzonej rzeczywistości Microsoft HoloLens. Oprogramowanie dodatkowo wprowadza efekt 3D, który oczywiście nie jest możliwy do osiągnięcia na oryginalnie wydanej w 1983 roku konsoli Nintendo.

Jak możecie sami zobaczyć na załączonym poniżej materiale, na którym zarejestrowano obraz widoczny przez użytkownika headsetu, tego typu rozgrywka prezentuje się całkiem przyzwoicie i zapewne zainteresowałaby niejednego fana gier retro.

Emulator konsoli NES na HoloLens jest póki co swego rodzaju eksperymentem. Urządzenie znajduje się dopiero w fazie deweloperskiej, a dodatkowo biorąc pod uwagę aktualną cenę wynoszącą 3000 dolarów, tego typu rozwiązania mają szansę przebić się do naszych domów dopiero za kilka lat. Niemniej jednak Microsoft wypuścił niedawno handlową/biznesową wersję HoloLens Commercial Suite, którą może już kupić każdy zainteresowany (pod warunkiem, że zamówienie zostanie dostarczone na terenie USA bądź Kanady).

Więcej szczegółów na temat emulatora N3S znajdziecie na oficjalnej stronie aplikacji.