Od dziś w polską strzelankę SUPERHOT VR zagramy również na konsolowych goglach PlayStation VR.

W sklepie PS Store zadebiutowała dziś konsolowa wersja polskiej strzelanki SUPERHOT VR. Użytkownicy gogli PlayStation VR mogą zakupić grę w cenie 104 złotych.

SUPERHOT VR jest specyficznym FPS-em. Oprawa graficzna została znacząco uproszczona. Wszelkie elementy pomieszczeń są białe i o takiej samej teksturze, natomiast wrogowie po prostu czerwoni. Jednak grę wyróżnia sposób przedstawienia rozgrywki. Najważniejszy jest czas, który płynie tylko wtedy, gdy się poruszamy. Ilość dostępnych nabojów jest ograniczona, a przed kulami wystrzeliwanymi przez wrogów można się uchylać niczym Neo z „Matrixa”. W przeciwieństwie do klasycznych strzelanek w SUPERHOT każda kula jest śmiertelna.

Produkcja łódzkiego SUPERHOT Team to najlepsza naszym zdaniem gra 2016 roku przeznaczona na gogle wirtualnej rzeczywistości (zobacz recenzję wersji na Oculus Rift). SUPERHOT VR zrobił wrażenie również m.in. na amerykańskiej Akademii Sztuk i Nauk Interaktywnych, która nagrodziła go tytułem najlepszej gry VR podczas prestiżowej gali DICE Awards 2017. Polacy otrzymali także nominację w kategorii „osiągnięcie techniczne VR”.

Gra została wydana jakiś czas temu także w wersji na gogle Oculus Rift oraz HTC Vive.