Polska superstrzelanka SUPERHOT VR otrzymała dużą aktualizację „Forever Update” wprowadzającą nowe tryby rozgrywki.

SUPERHOT VR to najlepsza naszym zdaniem gra ubiegłego roku przeznaczona na gogle wirtualnej rzeczywistości. Produkcja łódzkiego SUPERHOT Team otrzymała od nas solidne 9 na 10 (zobacz recenzję), a jedyne czego żałowaliśmy to to, że okazała się zbyt krótka. Zresztą nie tylko nam przypadła do gustu, ponieważ rodzima produkcja została niedawno uznana przez amerykańską Akademię Sztuk i Nauk Interaktywnych najlepszą grą VR podczas prestiżowej gali DICE Awards 2017. Polacy otrzymali także nominację w kategorii „osiągnięcie techniczne VR”.

Autorzy gry postanowili wyjść na przeciw oczekiwaniom graczy i przygotowali bezpłatną aktualizację, która może znacznie wydłużyć czas rozgrywki. „Forever Update” wprowadza siedem zupełnie nowych trybów opierających się na dotychczas dostępnej kampanii. Jeżeli ją ukończymy będziemy mogli uruchomić poniższe wyzwania.

Endless Mode – pozwala wybrać mapę, na której będziemy musieli przetrwać jak najdłużej w obliczu niekończącej się fali nowych przeciwników.

Headshots Only – w tym trybie przetestujemy celność, tylko strzały w głową są w stanie wyeliminować wroga.

Time Trial – wyzwanie czasowe, w trakcie którego zmierzymy się ze swoim najlepszym wynikiem.

Don’t Shoot – wyzwanie polegające na ukończeniu gry bez oddania ani jednego strzału.

Hardcore Mode – tylko dla ‚hardkorowców’; szybsi wrogowie, krótszy czas reakcji.

10-minute challenge – w ciągu 10 minut musimy ukończyć całą grę. Podobno najlepsi gracze z SUPERHOT Team spędzili dwa dni na opanowanie tego wyzwania.

Don’t Die – jeżeli zginiemy musimy zaczynać grę od początku.

SUPERHOT VR jest dosyć specyficzną strzelanką. Oprawa graficzna została znacząco uproszczona. Wszelkie elementy pomieszczeń są białe i o takiej samej teksturze, natomiast wrogowie po prostu czerwoni. Jednak grę wyróżnia sposób przedstawienia rozgrywki. Najważniejszy jest czas, który płynie tylko wtedy, gdy się poruszamy. Ilość dostępnych nabojów jest ograniczona, a przed kulami wystrzeliwanymi przez wrogów można się uchylać niczym Neo z „Matrixa”. W przeciwieństwie do klasycznych strzelanek w SUPERHOT każda kula jest śmiertelna.

Gry dotychczas wydana została wyłącznie na gogle Oculus Rift, lecz w planach jest już wsparcie dla kolejnych modeli headsetów. SUPERHOT VR znajdziecie w sklepie Oculus Store w cenie 19,99 dolarów.

Zobacz także: SUPERHOT VR – recenzja najlepszej gry VR roku 2016