SUPERHOT VR w najbliższym czasie trafi na kolejną platformę – PlayStation VR.

Twórcy polskiej „superstrzelanki” SUPERHOT VR zapowiedzieli, że w ciągu kilku najbliższych tygodni gra trafi do PS Store ze wsparciem dla gogli PlayStaton VR.

SUPERHOT VR jest dosyć specyficzny FPS-em. Oprawa graficzna została znacząco uproszczona. Wszelkie elementy pomieszczeń są białe i o takiej samej teksturze, natomiast wrogowie po prostu czerwoni. Jednak grę wyróżnia sposób przedstawienia rozgrywki. Najważniejszy jest czas, który płynie tylko wtedy, gdy się poruszamy. Ilość dostępnych nabojów jest ograniczona, a przed kulami wystrzeliwanymi przez wrogów można się uchylać niczym Neo z „Matrixa”. W przeciwieństwie do klasycznych strzelanek w SUPERHOT każda kula jest śmiertelna.

Produkcja łódzkiego SUPERHOT Team to najlepsza naszym zdaniem gra 2016 roku przeznaczona na gogle wirtualnej rzeczywistości (zobacz recenzję). Tytuł zrobił wrażenie również m.in. na amerykańskiej Akademii Sztuk i Nauk Interaktywnych, która nagrodziła go tytułem najlepszej gry VR podczas prestiżowej gali DICE Awards 2017. Polacy otrzymali także nominację w kategorii „osiągnięcie techniczne VR”.

W chwili obecnej SUPERHOT VR posiada wsparcie gogli Oculus Rift oraz HTC Vive.