Około 50 tytułów na Oculus Quest w dniu premiery samodzielnych gogli.

Wiosną przyszłego roku zadebiutują samodzielne gogle Oculus Quest. Osoby, które zdecydują się na zakup urządzania w dniu premiery mogą spodziewać się na starcie dostępu do około 50 tytułów.

Większość gier i aplikacji VR, które otrzymają wsparcie Oculus Quest jest jeszcze nieznana. Wiadomo natomiast, iż jednym z tytułów startowych będzie polska „superstrzelanka” SUPERHOT VR. Na nową VR-ową platformę trafią także inne wysoko oceniane gry, m.in. platformówka Moss, strzelanka Robo Recall, symulator wspinaczki skałkowej The Climb oraz strzelanka w westernowych klimatach Dead and Buried.

Wśród zapowiedzianych produkcji jest również VR-owy serial w świecie Gwiezdnych wojen – Vader Immortal: A Star Wars VR Series.

Oculus Quest to urządzenie samodzielne, które do działania nie potrzebuje komputera ani zewnętrznych czujników ruchu. Mimo tego w przeciwieństwie do dostępnej na rynku konkurencji (Lenovo Mirage Solo, Vive Focus) zaoferuje pełne śledzenie głowy i rąk. Będzie to możliwe dzięki systemowi trackingu typu inside-out zwanemu „Oculus Insight”, który bazuje wbudowanych w przedni panel gogli kamerach rejestrujących zarówno wszelkie ruchy użytkownika, jak i trzymanych w dłoniach kontrolerów Oculus Touch.

Gogle sprzedawane będą w zestawie z kontrolerami ruchowymi Oculus Touch oraz 64 GB wbudowanej pamięci w cenie 400 dolarów.