SUPERHOT game

Łódzkie studio odpowiedzialne za produkcje wydanej w lutym niekonwencjonalnej strzelanki SUPERHOT zapowiedziało specjalną wersję gry na gogle Oculus Rift oraz niedostępny jeszcze na rynku kontroler ruchowy Oculus Touch.

SUPERHOT Team poinformował na swoim dev blogu, iż obecnie ściśle współpracuje z pracownikami firmy Oculus VR przy produkcji gry SUPERHOT VR, która ma oficjalnie zadebiutować jeszcze w tym roku. Polska ekipa zamierza wykorzystać nowe możliwości oferowane przez technologię wirtualnej rzeczywistości. Jako przykład podano dźwięk przestrzenny pomocny w lokalizacji kierunku wystrzelonej kuli. W wielu przypadkach może okazać się to kluczowe, bowiem zadanie gracza polega właśnie na unikaniu kul i eliminowaniu znajdujących się na danym poziomie przeciwników.

Grafika w SUPERHOT została bardzo uproszczona. Wszelkie elementy pomieszczeń są białe i o takiej samej teksturze, natomiast wrogowie po prostu czerwoni. Jednak grę wyróżnia sposób przedstawienia rozgrywki. Najważniejszy jest czas, który płynie tylko wtedy, gdy się poruszamy. Ilość dostępnych nabojów jest ograniczona, a przed kulami wystrzeliwanymi przez wrogów można się uchylać niczym Neo z „Matrixa”. W przeciwieństwie do klasycznych strzelanek w SUPERHOT każda kula jest śmiertelna.

SUPERHOT cieszy się w środowisku pasjonatów wirtualnej rzeczywistości niesłabnącym zainteresowaniem. Crowdfundingowa kampania, podczas której zebrano ponad 250 tysięcy dolarów pozwoliła ekipie uzyskać dodatkowe finansowanie od prywatnych inwestorów w postaci kolejnych 250 tysięcy. Demo polskiej produkcji było wielokrotnie wykorzystywane przez Oculusa na różnego rodzaju pokazach i demonstracjach Rifta.

VR-owa wersja gry powstaje w tej chwili wyłącznie na platformę Oculus Rift i otrzyma wsparcie zapowiadanych na drugą połowę tego roku kontrolerów Oculus Touch.