Jeszcze pod koniec tego miesiąca zadebiutuje jedna z najbardziej wyczekiwanych gier wśród miłośników wirtualnej rzeczywistości. Mowa o niekonwencjonalnej polskiej strzelance FPP – SUPERHOT – której premierę zapowiedziano właśnie na 25 lutego. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że SUPERHOT Team ma o wiele większe plany, niż jedynie wsparcie gry dla gogli Oculus Rift.

W ostatniej aktualizacji skierowanej do osób, które sfinansowały projekt SUPERHOT na Kickstarterze, możemy przeczytać, że niezależne polskie studio ma wielkie plany w związku z technologią wirtualnej rzeczywistości. Szczegółów nie znamy, ale chodzi o coś większego niż pierwotnie zakładano, że jest możliwe. Więcej dowiemy się już po premierze regularnej wersji gry na tradycyjne monitory, którą zaplanowano na 25 lutego.

Gra stworzona przez SUPERHOT Team cieszy się w środowisku pasjonatów wirtualnej rzeczywistości niesłabnącym zainteresowaniem. Crowdfundingowa kampania, podczas której zebrano ponad 250 tysięcy dolarów pozwoliła ekipie uzyskać dodatkowe finansowanie od prywatnych inwestorów w postaci kolejnych 250 tysięcy. Demo polskiej produkcji było wielokrotnie wykorzystywane przez Oculusa na różnego rodzaju pokazach i demonstracjach gogli VR.

W SUPERHOT zadanie gracza polega na unikaniu kul i eliminowaniu wszystkich przeciwników znajdujących się na aktualnym poziomie. Grafika została bardzo uproszczona. Wszelkie elementy pomieszczeń są białe i o takiej samej teksturze, natomiast wrogowie po prostu czerwoni. Niby nic nadzwyczajnego, jednak od tradycyjnych tytułów wyróżnia ją sposób przedstawienia rozgrywki.

Najważniejszy jest czas, który płynie tylko wtedy, gdy się poruszamy. Ilość dostępnych nabojów jest ograniczona, a przed kulami wystrzeliwanymi przez wrogów można się uchylać niczym Neo z „Matrixa”. W przeciwieństwie do klasycznych strzelanek w SUPERHOT każda kula jest śmiertelna.

Zalecane wymagania sprzętowe SUPERHOT

Intel Core2Quad Q6600 2,40 GHz
4 GB RAM
GeForce GTX 650 (1024 MB)