Na platformach Oculus Rift i HTC Vive zadebiutowała kolejna gra tworzona od początku z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości – The Assembly. Jeżeli jesteście zainteresowani infiltracją etycznie niejednoznacznej organizacji prowadzonej pod ziemią przez szalonych naukowców uważających, iż moralność w społeczeństwie powstrzymuje postęp naukowy, to ten tytuł powinien przyciągnąć Waszą uwagę.

The Assembly zostało ogłoszona już w 2014 roku jako tytuł dedykowany goglom PlayStation VR, występującym wówczas jeszcze pod nazwą Project Morpheus. Na wersję dla PSVR poczekamy przynajmniej do 13 października, kiedy to gogle Sony oficjalnie pojawią się na rynku. Tymczasem studio nDreams wydało właśnie wersję gry przeznaczoną na PC-ty oraz gogle Oculus Rift i HTC Vive.

Produkcja jest interaktywnym dramatem psychologicznym przeznaczonym dla dojrzałych odbiorców, w którym dużą rolę odgrywa historia prezentowana z perspektywy pierwszej osoby. Gracz trafia do podziemnego świata szalonych naukowców i inżynierów uważających, że moralność w społeczeństwie powstrzymuje postęp naukowy i bez względu na cenę muszą dążyć do odkrycia uniwersalnej teorii wszystkiego.

W grze wcielimy się w postać Madeleine Stone, rekruta tytułowej organizacji ‚The Assembly’ oraz weterana Cala Pearsona. Naszym zadaniem jest odkrycie tajemnic tej niecodziennej organizacji.

W trakcie rozgrywki nowicjuszką Madeleine skupimy się na rozwiązywaniu testów logicznych i zagadek podsyłanych przez członków tajnego stowarzyszenia w celu sprawdzenia czy bohaterka nadaje się, aby dołączyć do tego elitarnego grona. Z kolei podczas gry jako Cal otrzymamy większy dostęp do ośrodka, dlatego też będziemy mogli oddać się eksploracji podziemnego kompleksu i poznawaniu jego mrocznej strony. Gameplay nie jest nastawiony na akcję, lecz skoncentruje się głównie na narracji.

„Rozgrywka prowadzona dwiema postaciami prowadzi do odkrycia moralnie niejednoznacznej organizacji, widzianej z dwóch odmiennych perspektyw. Sprawdź, czy podołasz próbom, zbadaj sekretny schron organizacji Assembly i podejmij trudne decyzje… nie wiedząc do końca, czy Twoje działania oraz ich skutki ocalą ludzi, czy też doprowadzą do katastrofy… (…) Skłaniające do refleksji dylematy sprawią, że poważniej zastanowisz się nad dogmatem nieustannego rozwoju przyświecającym organizacji Assembly.” – czytamy w opisie dystrybutora.

Poniżej możecie obejrzeć 8-minutowy materiał opublikowany przez nDreams, podczas którego deweloperzy wprowadzają gracza w świat The Assembly.

The Assembly dostępne jest w sprzedaży w Oculus Store (29,99) oraz na platformie Steam (24,99€).

Grę można zakupić także w wersji dla osób nie posiadających gogli VR. Cena edycji The Assembly ‚Non-VR’ obecnie wynosi na Steamie 19,99€.