Doświadczenie VR bazujące na marce Sword Art Online wprowadzi w świat wirtualnej rzeczywistości użytkowników pierwszych gogli z funkcją śledzenia ruchu gałek ocznych – FOVE 0.

Nieco ponad tydzień temu oficjalnie zadebiutowały pierwsze gogle wirtualnej rzeczywistości z funkcją śledzenia wzroku. Twórcy urządzenia o nazwie FOVE 0 podobnie jak inni czołowi producenci VR-owego sprzętu nie zapomnieli o doświadczeniu wprowadzającym użytkowników headsetu w świat Virtual Reality.

Z uwagi na to, iż producentem FOVE 0 są Japończycy, nie powinien nikogo specjalnie dziwić wybór aplikacji startowej. Będzie nią doświadczenie Sword Art Online oparte na popularnej japońskiej serii powieści ilustrowanych, na podstawie której powstały manga, anime i gra wideo traktujące o…wirtualnej rzeczywistości. Nowych użytkowników gogli powita główna bohaterka SAO – Asuna – która dzięki wbudowanej w FOVE technologii eye-tracking będzie w stanie rozpoznać obserwowane przez nas miejsce. Przykładowo jeśli spojrzymy jej prosto w oczy – uśmiechnie się. Jeżeli będziemy ją ignorować – zdenerwuje się.

„Sword Art Online VR” będzie promować wchodzący do japońskich kin pełnometrażowy film w świecie SAO – „Sword Art Online The Movie: Ordinal Scale”. Niestety aplikacja dostępna jest obecnie do pobrania jedynie dla mieszkańców Japonii i Korei Południowej. W tym momencie nie wiadomo nic na temat planów wydania doświadczenia w pozostałych regionach, ale jest to rozważane.

Sword Art Online

Głównym bohaterem oryginalnej serii „Sword Art Online” jest 16-letni chłopiec Kazuto Kirigaya zafascynowany grami komputerowymi. Pewnego dnia dołącza do gry wirtualnej rzeczywistości typu MMORPG o nazwie „Sword Art Online”. Jednak wraz z 10 tysiącami innych graczy zostaje uwięziony w świecie VRMMORPG i aby powrócić do rzeczywistości musi ją ukończyć.

W lutym ubiegłego roku ujawniona została inna gra VR w świecie SAO – Sword Art Online: The Beginning – która zapowiadana jest jako wielka rewolucja w świecie gier. Pojawi się ona na wszystkie obecnie najpopularniejsze platformy Virtual Reality, tj. Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR. W tej chwili nie znamy szczegółów fabuły, jednakże podtytuł może sugerować historię powracającą do początków powstania świata SAO.