Sword Art Online

Sword Art Online, popularna japońska seria powieści ilustrowanych, na podstawie której powstały manga, anime i gra wideo traktujące o wirtualnej rzeczywistości, doczeka się adaptacji na… gogle wirtualnej rzeczywistości.

Gra z gatunku MMO o nazwie Sword Art Online: The Beginning ujawniona została przez IBM Japan i zapowiadana jest przez nich jako wielka rewolucja w świecie gier. Pojawi się ona na wszystkie obecnie najpopularniejsze platformy Virtual Reality, tj. Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR. W tej chwili nie znamy szczegółów fabuły, jednakże podtytuł może sugerować historię powracającą do początków powstania świata SAO.

Sword Art Online: The Beginning powstaje w oparciu o autorską technologię chmury IBM (SoftLayer) we współpracy Bandai Namco, Aniplex i wydawnictwa Kadokawa. Według zapowiedzi tytuł ma wykorzystywać ruch ciała gracza do sterowania postacią, a także technologię IBM znaną pod nazwą „cognitive computing” (w dowolnym tłumaczeniu „przetwarzanie poznawcze”), symulującą pracę ludzkiego mózgu.

Głównym bohaterem oryginalnej serii Sword Art Online jest 16-letni chłopiec zafascynowany grami komputerowymi. Pewnego dnia dołącza do gry wirtualnej rzeczywistości typu MMORPG o nazwie „Sword Art Online”. Jednak wraz z 10 tysiącami innych graczy zostaje uwięziony w świecie VRMMORPG i aby powrócić do rzeczywistości musi ją ukończyć.