W Megaton Rainfall zagramy wkrótce także na PC-owych goglach VR.

Wydana w ubiegłym roku ze wsparciem dla konsolowych gogli PlayStation VR gra Megaton Rainfall w przyszłym miesiącu otrzyma obsługę kolejnych headsetów, tym razem współpracujących z PC. Tytuł ten dostępny jest od listopada również na Steamie, lecz dotychczas nie doczekał się trybu Virtual Reality. Zmieni się to już 9 sierpnia.

Produkcja studia Pentadimensional Games jest swego rodzaju pierwszoosobowym symulatorem superbohatera. W grze wcielamy się w „niezniszczalną międzywymiarową superistotę”, która samotnie musi zmierzyć się z nadchodzącą globalną inwazją z kosmosu.

„Ścigaj z naddźwiękową prędkością ogromne niszczycielskie machiny dookoła Ziemi tak wielkiej, jak nasza, na której istnieją generowane półproceduralnie miasta. Wykończ pozaziemskie maszyny śmiercionośnymi wybuchami energii. Ale uważaj, żeby nie wywołać ofiar w ludziach! Masz taką moc, że jeśli chybisz cel, to zostawisz za sobą szlak ze zburzonych budynków.”

Megaton Rainfall otrzyma 9 sierpnia oficjalne wsparcie dla gogli Oculus Rift i HTC Vive. Tytuł sprzedawany jest na Stemie w cenie 57,99 zł.

W PlayStation Store gra została wyceniona na 67 złotych. Wersja PSVR w sierpniu otrzyma aktualizację wprowadzającą obsługę kontrolerów ruchowych PS Move.