Multikino VR / Warszawa - Złote Tarasy

Multikino VR teraz także w Szczecinie.

Multikino VR by Samsung zainaugurowało swoją działalność w kolejnym po Warszawie mieście. Od 29 maja seanse w goglach wirtualnej rzeczywistości prowadzone są także w szczecińskim Multikinie. Pokazy odbywają się na drugim piętrze CHR Galaxy w sali wyposażonej w 15 obrotowych foteli, gogle Samsung Gear VR (Galaxy S8) oraz słuchawki AKG.

Pierwsze Multikino VR otwarto w sierpniu ubiegłego roku w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy. Według Marcina Łunkiewicza z firmy Mimo.ooo będącej partnerem inicjatywy, w Warszawie w czasie dziesięciu miesięcy z VR-owego Multikina skorzystało kilkanaście tysięcy widzów.

Repertuar Mulitikina VR podzielony został na cztery kategorie. Każda z nich posiada kilka wyselekcjonowanych 360-stopniowych filmów/doświadczeń.

  • Dla rodzin
  • Podróże
  • Niesamowite doświadczenia
  • Sztuka

Projekcje odbywają się synchronicznie, tzn. każdy widz znajduje się w tym samym czasie w tym samym wirtualnym miejscu. Jedyną różnica jest kąt, pod którym oglądany jest sferyczny obraz.

Łączny czas każdego z wyświetlanych filmów nie przekracza 20 minut. Bilety wycenione zostały od 15 zł (bilet ulgowy) do 20 zł (bilet normalny) w dni powszednie oraz 19 zł lub 24 zł w weekendy. Placówka przewiduje również promocje typu ‚VR Rodzinny Weekend’ za 19 złotych. Pokazy zaczynają się po godz. 16 od poniedziałku do piątku, a w sobotę i niedzielę Multikino VR jest otwarte przez cały dzień.

Oprócz Złotych Tarasów i CHR Galaxy seanse w goglach VR prowadzone są także w Multikinie Targówek.