Project Moonlight - Samsung VR Headset
Project Moonlight - Samsung VR Headset (fot. The Verge)

Nie jest żadną tajemnicą, iż firma Samsung pracuje nad własnym zestawem do wirtualnej rzeczywistości. Mimo dużego zainteresowania nowym produktem Koreańczyków, prace prowadzone są w ścisłej tajemnicy i niewiele informacji przebiło się dotychczas do mediów. Być może sytuacja zmieni się podczas rozpoczynających się na początku września targów IFA w Berlinie, na których spodziewana jest prezentacja gogli VR Samsunga.

Serwis The Verge zamieścił na swojej stronie zdjęcie zestawu o nazwie kodowej „Project Moonlight”. Urządzenie przypomina gogle Oculus Rift, jednak zasada jego działania będzie podobna jak w przypadku Google Cardboard i polegać będzie na montażu smartfona w miejsce ekranu. To właśnie telefon będzie odpowiedzialny za moc obliczeniową urządzenia. Oprócz tego wykorzysta jego czujniki takie jak żyroskop czy akcelerometr. Na zdjęciu widoczny jest również bezprzewodowy kontroler, który najprawdopodobniej posłuży do poruszania się w wirtualnym świecie i interakcji.

Tajemnicą poliszynela pozostaje fakt ścisłej współpracy Koreańczyków z twórcami Oculus Rift, którzy zaangażowali się w tworzenie oprogramowania dla gogli Samsunga. Dla odmiany Oculus VR w swojej najnowszej deweloperskiej wersji urządzenia (DK2) wykorzystał wyświetlacze z Samsung Galaxy Note 3.

Nie pozostaje nam nic innego niż poczekać do września na oficjalną zapowiedź firmy, gdzie być może usłyszymy również datę premiery urządzenia i jego cenę. Serwis vrHunters.pl będzie śledzić wszelkie doniesienia odnośnie gogli Samsunga i niezwłocznie poinformuje Was gdy tylko pojawi się więcej szczegółów.