Niezależny deweloper przetestował nowe kontrolery ruchowe Valve z topowymi grami VR.

Brian Lindenhof, niezależny twórca gier wirtualnej rzeczywistości (m.in. Climbey) opublikował na swoim kanale dwa nagrania przedstawiające rozgrywkę w Fallout 4 VR i Lone Echo przy użyciu kontrolerów ruchowych znanych jako „Knuckles”. Ich producent, firma Valve, w czerwcu rozpoczęła wysyłkę nowej wersji prototypu kontrolera do deweloperów skupionych wokół branży gier VR.

Knuckles charakteryzuje się przede wszystkim tym, że nie musimy go trzymać. Urządzenie potrafi określić czy nasza dłoń jest zaciśnięta czy wyprostowana, a także stany pośrednie, dlatego też możliwe jest rzucanie cyfrowymi obiektami, które zostanie odwzorowane w wirtualnej rzeczywistości niemal idealnie. Kontroler Valve jest w stanie w pewnym zakresie określić również pozycję poszczególnych palców bowiem wyposażono go w czujniki pojemnościowe.

Wspominane wyżej tytuły nie zostały zaprojektowane z myślą o Knuckles, niemniej Brianowi udało za ich pomocą w pewnym zakresie kontrolować środowisko gry.

Obecnie żadna z oficjalnie wydanych gier VR nie posiada wsparcia dla kontrolerów Knuckles. Jedyną natywnie działającą z urządzeniem aplikacją jest demo technologiczne o nazwie Moondust.

Na tę chwilę nie ma żadnych informacji na temat tego kiedy konsumencka wersja kontrolerów Knuckles trafi do publicznej sprzedaży.