Największa brytyjska satelitarna platforma telewizji cyfrowej Sky ogłosiła otwarcie nowego studia, którego zadaniem będzie produkcja 360-stopniowych filmów VR o tematyce sportowej.

Sky VR Studio rozpocznie swoją pracę od Formuły 1 na torze w Barcelonie, gdzie towarzyszyć będzie zespołowi Williams F1. W trakcie 2016 roku ma powstać co najmniej 20 różnych filmów VR z największych wydarzeń sportowych. Łączna długość każdego z materiałów początkowo nie powinna przekroczyć 5 minut.

W dalszych planach studia VR jest także produkcja wiadomości sportowych oraz filmów dokumentalnych. Jednym z nich ma być dokument VR o kolarskiej grupie Team Sky, który zostanie zarejestrowany podczas tegorocznego Tour de France. W brytyjskiej grupie jeździ m.in. były kolarski mistrz świata – Michał Kwiatkowski.

Pierwsze nagranie 360º nowego studia zarejestrowane na torze Formuły 1 dostępne jest do obejrzenie na Facebooku. W przyszłości podobne materiały udostępnione zostaną w aplikacji mobilnej, którą także opracuje Sky VR Studio. Możemy spodziewać się ich także w na platformie Oculus Home (Oculus Rift i Samsung Gear VR).

Jump on board the Williams FW38 with our Sky VR 360 camera

WATCH: Ever wondered what it's like to drive the Williams Martini Racing FW38? Jump on board with our Sky VR camera and watch in 360! Watch every race of the 2016 F1 season live on Sky Sports.

Opublikowany przez Sky Sports na 18 marca 2016

To nie pierwsze podejście stacji telewizyjnych do wirtualnej rzeczywistości. W lutym informowaliśmy o belgijskim kanale informacyjnym, który nadaje w 360-stopniach. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Podobne plany ma amerykańska stacja USA Today.

Z kolei firma NextVR już od 2014 roku z powodzeniem testuje bezpośrednie transmisje na gogle VR w 180 i 360-stopniach. Dotychczas przeprowadzono już testowe przekazy VR „na żywo” m.in. podczas meczu piłkarskiego Manchester United – FC Barcelona, meczu gwiazd NBA, wyścigu serii NASCAR, meczu drużyn hokejowej ligi NHL czy golfowego turnieju US OPEN.