Oculus Dash teraz także w grach SteamVR.

Użytkownicy gogli Oculus Rift korzystający z gier i aplikacji VR zakupionych na platformie Steam uzyskali dostęp do interfejsu Oculus Dash. Stało się to możliwe dzięki najnowszej oprogramowaniu SteamVR, które wzbogaciło się o tę funkcjonalność w publicznej wersji beta.

Dotychczas interfejs Dash można było uruchomić wyłącznie w produkcjach zakupionych w oficjalnym sklepie dla Rifta. Może on przypominać pewne rozwiązanie, z którego korzystał bohater filmu „Raport mniejszości”. Polega to na tym, że każdy widoczny element interfejsu można dotknąć wirtualnym palcem wywołując pożądaną interakcję. W praktyce wygląda to mniej więcej tak jak obsługiwanie ekranu dotykowego.

Z jego poziomu uzyskamy dostęp do Oculus Store, biblioteki gier, listy przyjaciół, a także wszystkich „nie VR-owych” aplikacji zainstalowanych w naszym systemie. Te ostatnie wyświetlane są na wirtualnym monitorze zawieszonym w dowolnym miejscu cyfrowego środowiska. Oculus Desktop można np. przypiąć na stałe i korzystać z pulpitu równocześnie z każdą VR-ową grą lub aplikacją.

Oculus Dash dostępny jest obecnie również w wersji beta. Aby móc go używać należy w ustawieniach aplikacji sklepowej Rifta zaznaczyć opcję „kanału testów publicznych” i zrestartować ją. Pobrana wówczas zostanie aktualizacja „Rift Core 2.0”, która oprócz nowego interfejsu wprowadza także VR-owy dom – Oculus Home. Z kolei aby pobrać wersję testową SteamVR, należy we właściwościach oprogramowania przejść do zakładki „Beta” i wybrać wersję „SteamVR Beta Update”.

Zobacz także: Tak powstawał Rift Core 2.0