Kolejna gra z serii The Elder Scrolls zmierza na gogle VR.

The Elder Scrolls: Blades to nowa mobilna gra RPG zapowiedziana przez Bethesde podczas konferencji poprzedzającej targi E3 2018. Tytuł zadebiutuje jesienią na Androidzie oraz iOS, a w przyszłości otrzyma wsparcie także dla gogli Virtual Reality. Będzie to pierwsza mobilna gra VR od Bethesda Softworks, aczkolwiek prawdopodobnie zagramy w nią również na przewodowych headsetach.

Rozgrywkę w TES: Blades obserwować będziemy z perspektywy pierwszej osoby. Wcielimy się w tajnego agenta Imperium należącego do elitarnego oddziału Ostrzy. Gra zaoferuje trzy tryby – Abyss, Arena i Town. W tym ostatnim będziemy mieli do czynienia z rozgrywką powiązaną z historią fabularną i zadaniami, podczas której rozbudujemy miasto stanowiące naszą siedzibę. Zapowiedziano również losowo generowane podziemia, walki odbywające się na arenie, a także możliwość odwiedzania miast naszych znajomych.

Firma nie ujawniła jeszcze na jakich VR-owych platformach zagramy w The Elder Scrolls: Blades. Wiadomo natomiast, że gra udostępniona zostanie bezpłatnie w modelu free-to-play.