Zadebiutował długo wyczekiwany Skyrim VR. Pierwsze oceny nastrajają optymistycznie.

W sklepie PlayStation Store pojawił się VR-owy port wydanego w 2011 roku RPG-a „The Elder Scrolls V: Skyrim”, który został dostosowany do możliwości konsolowego headsetu PlayStation VR oraz kontrolerów Move. Pierwsza z trzech gier wirtualnej rzeczywistości zapowiedzianych przez Bethesda Softworks została bardzo dobrze przyjęta przez VR-ową społeczność.

Według pierwszych ocen opublikowanych w serwisie metacritic VR-owy Skyrim cieszy się dobrą opinią zarówno wśród recenzentów (86/100 – średnia z 4 recenzji) jak i graczy (8,8/10 – średnia z 40 ocen). Ponadto gra oceniona została na 4,5/5 w sklepie PS Store.

W opinii dziennikarzy Skyrim, pomimo posiadania mniej zaawansowanej oprawy graficznej, niż wydana rok temu odświeżona edycja specjalna sześcioletniej gry, nigdy nie był tak immersyjny i interesujący od czasu swojej premiery. Bethesda udowodniła, że wielkie growe przeboje można z powodzeniem przystosować do wirtualnej rzeczywistości. Wśród zastrzeżeń najczęściej wymieniane są problemy z elementami interfejsu użytkownika, które nie wydają się być odpowiednio przystosowane do środowiska Virtual Reality.

The Elder Scrolls V: Skyrim VR wyposażony został w oficjalne rozszerzenia: Dawnguard, Hearthfire oraz Dragonborn. Niestety w dniu premiery VR-owa wersja nie obsługuje tworzonych przez fanów modyfikacji. Może się to jednak w przyszłości zmienić.

Według nieoficjalnych źródeł tytuł ten jest jedynie czasowym exclusivem PSVR, w związku z czym w przyszłości możemy spodziewać się wersji SteamVR dedykowanej goglom HTC Vive.

Skyrim VR sprzedawany jest w PS Store w cenie 289 złotych. Gra posiada polskie napisy oraz ścieżkę dźwiękową.

Bethesda przygotowała wideo poradnik prezentujący sposób gry w Skyrim VR na PSVR.

Skyrim VR w akcji możecie zobaczyć na poniższym, niemal półgodzinnym materiale.