Gliwickie studio The Farm 51, o którego poczynaniach informujemy Was na łamach portalu w związku z tworzonym przez nich doświadczeniem Chernobyl VR Project, podzieliło się swoimi wrażeniami z wyjazdu na Game Developers Conference.

Przypomnijmy, że ekipa Reality 51, skanuje lokalizacje położone w Czarnobylu i niedalekiej Prypeci, aby stworzyć około dwugodzinny interaktywny filmu dokumentalny dedykowany goglom Virtual Reality. Jednym z powodów wyjazdu do San Francisco była prezentacja dotychczasowych dokonań związanych z tym interesująco zapowiadającym się projektem VR.

„Drugim powodem pojawienia się na GDC było podsumowanie naszych dotychczasowych relacji i rozmów dotyczących nadchodzącej wielkimi krokami aplikacji Chernobyl VR Project. Odbyliśmy spotkania m.in. z firmami Oculus i Sony – wkrótce przedstawimy plany rozwoju aplikacji na platformy VR tych firm. Spotkaliśmy się również z firmami Epic, NVIDIA, z którymi łączy nas współpraca technologiczna oraz wieloma mediami i wydawcami. Cieszymy się, że Chernobyl VR Project wzbudza zainteresowanie nie tylko jako aplikacja rozrywkowa, ale również jako projekt społeczny, stanowiący poruszającą opowieść nie tylko o losach ludzi z Zakazanej Strefy, ale wszystkich mieszkańców Ukrainy oraz wschodniej Europy, których wybuch elektrowni w ten czy inny sposób dotknął. Emocjonalne reakcje widzów na Ukrainie i właśnie na GDC utwierdzają nas w tym, by pogłębiać ten wymiar projektu” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie polskiego studia.

Pełną relację z wyjazdu na GDC 2016 znajdziecie na stronie The Farm 51. Więcej na temat Chernobyl VR Project pisaliśmy w tym miejscu.