Darmowe demo The Last Guardian VR dostępne dla użytkowników gogli PSVR.

W PlayStation Store zadebiutowało demo wydanej rok temu na konsoli PS4 gry The Last Guardian, tym razem dedykowane wyłącznie użytkownikom gogli PlayStation VR. Aplikacja nie jest niestety zapowiedzią pełnej wersji „The Last Guardian VR”, a jedynie krótkim doświadczeniem i zwiastunem tego, jak mogłaby wyglądać ta gra w wirtualnej rzeczywistości.

W przeciwieństwie do wersji 2D, w której obserwowaliśmy świat z perspektywy trzeciej osoby (TPP), w około 10-minutowym VR-owym doświadczeniu spojrzymy oczami jednego z dwójki głównych bohaterów The Last Guardian:

„SĄ LEGENDY, KTÓRE TRZEBA PRZEŻYĆ, BY W NIE UWIERZYĆ. Stań oko w oko z magiczną futrzastą istotą o imieniu Trico i przeżyj zapierającą dech w piersi przygodę na PlayStation VR. Wkrocz w niesamowitą i tajemniczą krainę fantazji w grze The Last Guardian i zaprzyjaźnij się z ogromnym futrzastym zwierzakiem, który… potrzebuje Twojej pomocy.”

The Last Guardian VR Demo dostępne jest do pobrania z PS Store bezpłatnie. Aby je uruchomić nie jest wymagane posiadanie pełnej wersji gry.