Nowy zwiastun The Persistence – exclusive’a dla gogli PlayStation VR.

Studio Firesprite opublikowało nowy zwiastun kosmicznego horroru The Persistence, który projektowany jest z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Jeden z ciekawiej zapowiadających się tytułów na konsolowe gogle Sony PlayStation VR ukaże się już 24 lipca.

Tym razem twórcy gry skupili się na trybie kooperacyjnym, w którym będzie mogło uczestniczyć jednocześnie do czterech osób.

The Persistence przeniesie nas do roku 2521 na pokład badawczego statku kosmicznego, na którym doszło do pewnego incydentu. W jego efekcie załoga przeszła mutację, a sam statek zaczyna się niebezpiecznie przybliżać do zapadającej się gwiazdy. Zadaniem gracza, który budzi się z kriogenicznego snu jest oczywiście przetrwanie i ocalenie kompanów. Autorzy zapowiadają generowane proceduralnie otoczenie tworzone za każdym razem, gdy zginiemy. Wtedy też przebudzimy się w ciele kolejnego członka załogi, zachowując jednak uzyskane dotychczas umiejętności.

Ponadto w rozgrywce opcjonalnie wezmą udział nasi znajomi. Za pomocą smartfonów i tabletów zhakują pokładowe komputery, a co za tym idzie będą w stanie sterować drzwiami, wpływać na przeciwników czy ustawiać różnego rodzaju pułapki. W ten sposób będą mogli zarówno pomagać jak i przeszkadzać VR-owemu graczowi.

Więcej na temat rozgrywki w The Persistence możemy dowiedzieć się z oficjalnego opisu dystrybutora gry:

„Za każdym razem kiedy gracz umiera, IRIS budzi nowego członka załogi, a rozmieszczenie pomieszczeń, wrogów i przedmiotów ulega zmianie, co czyni każdą rozgrywkę unikalnym doświadczeniem. Dodatkowo, pozostali gracze mogą wpływać na przebieg gry, łącząc się z PlayStation 4 za pomocą smartfona lub tabletu i hakując w ten sposób systemy komputerowe statku. Dzięki temu mogą kontrolować automatyczne drzwi, zamrażać lub zwracać uwagę przeciwników, rozbrajać pułapki a nawet wskazywać głównemu graczowi ukryte przedmioty. Czasem jednak osoby biorące udział w zabawie na urządzeniach mobilnych, nagradzane są za doprowadzenie do śmierci wybudzonego członka załogi – trzeba więc dopuszczać do gry jedynie zaufane osoby”

The Persistence będzie tytułem na wyłączność gogli PSVR przez co najmniej przez 12 miesięcy od dnia swojej premiery. Gra dostępna jest już od jakiegoś czasu w przedsprzedaży w PlayStation Store, gdzie wyceniona została na 124 zł. Osoby z aktywną subskrypcją usługi PlayStation Plus mogą zamówić grę z 10-procentową zniżką.