Jakiś czas temu przedstawialiśmy na łamach naszego serwisu inicjatywę futurystycznego salonu gier The Void, który powstaje właśnie w Salt Lake City w stanie Utah. Ośrodek ma jedynie pełnić rolę tzw. ‘beta center’, czyli miejsca, w którym testowane będą nowe rozwiązania, bowiem w ciągu 5 lat planowane jest zbudowanie na całym świecie 300 podobnych parków rozrywki (w tym w Polsce!) wykorzystujących technologię Virtual Reality.

Centrum beta ma zostać udostępnione dla wszystkich zainteresowanych latem 2016 roku. Tymczasem wiadomo już trochę więcej na temat technologii wykorzystywanej przez twórców parku rozrywki. Przede wszystkim The Void wyposażono w gogle Rapture HMD, które przewyższają parametrami długo wyczekiwany konsumencki headset VR Oculus Rift, który pojawi się na początku przyszłego roku. Prototyp wyposażono w dwa zakrzywione wyświetlacze OLED o rozdzielczości 1920 × 1080.

Ponadto urządzenie posiada własne, unikalne soczewki co w rezultacie daje około 180-stopniowe pole widzenia. Jest to wynik nieosiągalny w większości zapowiedzianych lub produkowanych gogli VR (dla porównania sklepowa wersja Oculus Rift będzie posiadać około 100º pola widzenia). Dzięki takiemu połączeniu wyeliminowano tzw. screen door effect, czyli możliwość zaobserwowania pojedynczych pikseli. Rapture HMD (Head Mounted Display) posiada także zintegrowane słuchawki i to nie byle jakie, bowiem mówimy w tym przypadku o duńskich high-endowych słuchawkach firmy Bang & Olufsen.

Gogle wspomagane będą przez inne gadżety wirtualnej rzeczywistości. O tym w jakie pozostałe technologie wyposażono The Void oraz jak rozwiązano kwestie śledzenia pozycji i ruchów gracza przeczytacie w artykule Macieja Soińskiego pt. „The Void – najbardziej zaawansowane VR dla graczy”, który dostępny jest na stronie www.RozgrywkaPodcast.pl.