@ The Void

The Void – jeden z najbardziej zaawansowanych techniczne salonów gier wirtualnej rzeczywistości na świecie – otwiera nowe centrum rozrywki. W Dubaju powstała właśnie pierwsza pozaamerykańska placówka.

Zjednoczone Emiraty Arabskie wybrali twórcy „parku rozrywki mieszanej rzeczywistości” The Void jako pierwszą pozaamerykańsą lokalizację dla swojego futurystycznego salonu VR. Obiekt uruchomiony zostanie za kilka dni w Dubaju, gdzie zainteresowani będą mogli wziąć udział w doświadczeniu Mixed Reality opartym na trzeciej części filmu „Pogromcy duchów”.

Jest to drugi tego typu obiekt należący do twórców The Void, nie licząc znajdującego się w Salt Lake City w stanie Utah zamkniętego dla publiczności ośrodka pełniącego rolę tzw. ‘beta center’, czyli miejsca, w którym testowane są nowe instalacje i technologie. W połowie ubiegłego roku to samo doświadczenie udostępniono w ramach nowojorskiej wystawa w Madame Tussaud. W ciągu trzech pierwszych miesięcy z VR-owej instalacji Ghostbusters: Dimensions skorzystało 20 tysięcy osób.

Ghostbusters: Dimensions podobnie jak poprzednie doświadczenia stworzone w ramach The Void opiera się na rozwiązaniach rozszerzających możliwości Virtual Reality. Polega to na tym, że wszystko co widzimy w wirtualnej rzeczywistości posiada swoje odpowiedniki w rzeczywistości. W rezultacie osoby mające okazję skorzystać z pokazu mogą wchodzić w interakcje z różnego rodzaju przedmiotami istniejącymi w obydwu rzeczywistościach. To jednak nie wszystko, bowiem autorzy instalacji odwzorowali także m.in. temperaturę powietrza oraz zapachy.

Dwa lata temu amerykańska firma poinformowała o planach wybudowania na całym świecie 300 podobnych parków rozrywki (w tym w Polsce) wykorzystujących wspomniane rozwiązania. Mają one powstać na przestrzeni 5 lat.