The Void – jednej z najbardziej zaawansowanych salonów gier wirtualnej rzeczywistości na świecie – uruchamia w muzeum Madame Tussaud w Nowym Jorku instalację Mixed Reality opartą na wchodzącej już wkrótce do kin trzeciej części „Pogromców duchów”.

Ghostbusters: Dimensions podobnie jak poprzednie doświadczenia stworzone przez twórców The Void opierać się będzie na technologii rozszerzonej Virtual Reality. Polega to na tym, że wszystko co widzimy w wirtualnej rzeczywistości posiada swoje odpowiedniki w rzeczywistości. W rezultacie osoby mające okazję skorzystać z pokazu będą mogli wchodzić w interakcje, z różnego rodzaju przedmiotami istniejącymi w obydwu rzeczywistościach.

The Void posiada w Salt Lake City w stanie Utah własny ośrodek pełniący rolę tzw. ‘beta center’, czyli miejsca, w którym testowane są nowe instalacje i technologie. Firma planuje w ciągu 5 lat wybudować na całym świecie 300 podobnych parków rozrywki (w tym w Polsce) wykorzystujących wspomniane rozwiązania.

Pierwszą próbą „wydostania się na zewnątrz” jest nowojorska wystawa w Madame Tussaud, gdzie od 1 lipca udostępnione zostanie doświadczenie Ghostbusters: Dimensions. Autorzy instalacji opublikowali właśnie jej krótki zwiastun.