Poznaliśmy datę premiery The Wizards – kolejnej VR-owej gry polskiego studia Carbon.

Carbon Studio, twórcy przygodówki sci-fi Alice VR, ujawnili datą premiery swojej kolejnej produkcji przeznaczonej na gogle wirtualnej rzeczywistości. The Wizards zadebiutuje na platformie Steam i w sklepie Oculus Store 28 lipca w cenie 22,99 euro. Gra udostępniona zostanie w formie wczesnego dostępu i oferować będzie kilka godzin zabawy w trybie jednoosobowym.

The Wizards to gra VR, która pozwala spełnić marzenie o wcieleniu się w potężnego maga. Bohaterem gry jest młody adept magii, który cofa się w czasie, by uchronić Królestwo Ludzi przed niszczycielskimi atakami wrogich najeźdźców. W trakcie przygody gracz zwiedza rozmaite krainy i stawia czoła zróżnicowanym przeciwnikom rodem ze świata fantasy.

W trakcie zabawy, gracze rzucają czary za pomocą gestów rąk, śledzonych z użyciem kontrolerów ruchowych gogli HTC Vive i Oculus Rift. Podczas kampanii fabularnej gracze uzyskają dostęp do coraz potężniejszych czarów opartych na czterech żywiołach, których skuteczne wykorzystanie wymaga zarówno refleksu, jak i sprytu.

The Wizards posiada unikatowy system Kart Losu, zmieniających poziom trudności, oraz wysokości nagród przyznawanych za zwycięstwo. Karty Losu modyfikują zasady rozgrywki, dzięki czemu żadna potyczka nie jest taka sama, a każdy gracz odnajdzie w grze wyzwanie dopasowane do swoich umiejętności.

Carbon Studio zdecydowało się na wydanie The Wizards we wczesnym dostępie, by upewnić się, że wszystkie rozwiązania i mechaniki gry spełniają oczekiwania graczy. Polska ekipa chce również wprowadzić do gry elementy oparte na pomysłach i sugestiach graczy zebranych w trakcie wczesnego dostępu. Premiera pełnej wersji nastąpi w ciągu kilku miesięcy od momentu debiutu gry we wczesnym dostępie.

Co będzie dostępne 28 lipca:

  • Kampania fabularna z dwoma regionami podzielonymi na etapy
  • Sześć podstawowych czarów i ulepszenia do każdego z nich
  • Karty Losu umożliwiające zmienianie trudności i zasad gry
  • Możliwość rywalizacji z innymi graczami na najlepsze wyniki

Co będzie dodane w trakcie wczesnego dostępu:

  • Dwa ekscytujące rozdziały fabularne z nowymi wyzwaniami i przeciwnikami
  • Tryb Arcade – niekończące się walki na arenach
  • Mistrzowskie ulepszenia czarów
  • Nowe karty losu – dodatkowy zestaw modyfikatorów uatrakcyjniających rozgrywkę