W sklepie dla gogli Oculus Rift zadebiutowała pierwsza aplikacja firmy Google – narzędzie malarskie Tilt Brush.

Dosyć niespodziewanie w sklepie z VR-owymi grami i aplikacjami dla gogli Oculus Rift pojawiła się aplikacja malarska Tilt Brush. Oprogramowanie będące dziełem należącego do firmy Google studia Skillman & Hackett pozwala na intuicyjne malowanie, rysowanie i rzeźbienie w przestrzeni 3D za pomocą kontrolerów ruchowych w trybie pokoju (tzw. roomscale).

Aplikacja zadebiutowała niecały rok temu wraz z premierą gogli HTC Vive, które wówczas jako jedyne posiadały w zestawie własne rozwiązanie pozwalające przenieść ruchy dłoni do wirtualnej rzeczywistości. Niedawna premiera kontrolerów ruchowych Oculus Touch dla Rifta sprawiła, iż firma Google postanowiła przygotować wsparcie także i dla tego headsetu. W efekcie od dziś Tilt Brush dostępny jest również w Oculus Store, gdzie wyceniono go na 30 dolarów.

Tilt Brush to jedna z najpopularniejszych aplikacji wydanych na gogle HTC Vive. Za jej pomocą stworzono już m.in. teledysk VR oraz wiele innych interesujących VR środowisk.

Ostatnim ciekawym przykładem demonstrującym możliwości aplikacji jest praca, której autorem jest Dong Yoon Park. Jako wielki fan Star Wars postanowił on „namalować” w wirtualnej rzeczywistości scenę kosmicznej bitwy rozgrywającej się w jego ulubionym uniwersum. Na trwającym niemal pół godziny materiale możecie obejrzeć w przyśpieszonym tempie cały proces powstawania VR-owego dzieła.

Dzięki temu narzędziu tak naprawdę każdy z nas może zostać artystą, jak np. George Peaslee, który odtworzył w tym programie obraz Georges’a Seurat – „Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte”.

Tilt Brush jest pierwszą aplikacją VR firmy Google wydaną z oficjalnym wsparciem dla gogli Oculus Rift. Więcej ciekawych przykładów dzieł powstałych przy użyciu tego narzędzia znajdziecie na kolejnej stronie.

Ciąg dalszy na stronie 2