Irlandzkie studio Immersive VR Education, które pomału przymierza się do premiery swojego doświadczenia wirtualnej rzeczywistości Apollo 11 VR, nie zamierza zwalniać tempa i już od jakiegoś czasu pracuje nad kolejnym projektem, tym razem pozwalającym posiadaczom gogli VR odbyć wycieczkę legendarnym Titanikiem.

David Whelan (Immersive VR Education CEO) w rozmowie z dziennikarzem UploadVR przyznał, ze już od dwóch miesięcy jego firma pracuje nad modelem Titanica. Nowa aplikacja, podobnie jak wycieczka na księżyc, postawi na realizm i pozwoli doświadczyć katastrofy brytyjskiego liniowca, tak jakbyśmy znajdowali się w centrum wydarzeń. Dalsza część doświadczenia umożliwi zanurkowanie i zbadanie podwodnego wraku.

Ich wcześniejszy projekt – Apollo 11 VR – został właśnie nagrodzony podczas ceremonii rozdania nagród Vision Summit VR/AR Awards. Doświadczenie będzie tytułem startowym wszystkich najpopularniejszych gogli VR i zabierze widza w słynną pierwszą podróż na księżyc z 1969 roku. Aplikacja powstaje z myślą o zastosowaniach w edukacji i wykorzysta archiwalne zdjęcia zarejestrowane przez NASA oraz oryginalne dźwięki z centrum kontroli lotu.