Aplikacja społecznościowa AltspaceVR wraca do życia.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o zakończeniu działalności jednej z pierwszych i najpopularniejszych aplikacji typu ‚social VR’ – AltspaceVR. Jej twórcy zostali zmuszeni do wyłączenia serwerów z uwagi na brak dalszych środków finansowych.

Dziś na blogu AltspaceVR pojawił się wpis informujący o powrocie. W oświadczeniu możemy przeczytać, że prowadzone są poważne dyskusje z osobami, które „chcą zagwarantować, że nasza wirtualna oaza pozostaje otwarta”.

Kim są potencjalni inwestorzy Altspace? Nie wiadomo. Być może jednym z nich jest nie kto inny jak Palmer Luckey, współzałożyciel firmy Oculus VR. Opublikował on jakiś czas temu na Twitterze ankietę z pytaniem czy powinien spróbować uratować aplikację. Pomysł Palmera ostatecznie poparło 67% osób (z ponad 5 tysięcy głosów), a na wpis zareagował współtwórca AltspaceVR – Bruce Wooden – prosząc o kontakt w tej sprawie.

Użytkownicy wirtualnego świata mogą korzystać z wielu lokacji takich jak wielka, futurystyczna sala kinowa z balkonami, Tea Garden, czy pustynna wyspa. Autorzy Altspace przygotowali również pokój medytacji, przestrzeń przeznaczoną dla prywatnych spotkań, a nawet pomieszczenie, w którym można zagrać na wielkim stole w klasyczną grę fabularną Dungeons & Dragons.

Wielokrotnie organizowane były także różnego typu imprezy okolicznościowe, takie jak koncerty, wieczory karaoke, meetupy czy występy stand-uperów. 3 sierpnia miała odbyć się ostania impreza, pożegnalna.