Nowe wydanie gry Rise of the Tomb Raider na konsolę PS4 otrzyma dodatkowy poziom przeznaczony dla użytkowników gogli PlayStation VR.

11 października na konsoli PlayStation 4 zadebiutuje specjalna edycja ostatniej gry z Larą Croft w roli głównej. Wydanie Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration nie będzie w całości grywalne na goglach PlayStation VR, ale otrzyma dodatkowy rozdział „Blood Ties”, w którym zwiedzimy rezydencję głównej bohaterki.

Posiadłość Lary Croft pojawiała się już w wielu innych wcześniejszych grach słynnej serii, jednak to właśnie użytkownicy headsetu PSVR jako pierwsi zobaczą ją z perspektywy pierwszej osoby. Co więcej, przyjdzie nam bronić zlokalizowanego w angielskim hrabstwie Surrey luksusowego dworu w trakcie inwazji zombie.

W tej chwili nie ujawniono więcej szczegółów na temat trybu VR. Nie wiadomo także, w jaki sposób odbywać się będzie rozgrywka. Sony ujawniło niedawno, iż większość gier na PlayStation VR grywalna będzie na gampadzie DualShock 4, natomiast niektóre tytuły wymagać będą kontrolerów Move.

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration zadebiutuje 11 października, na dwa dni przed oficjalną premierą gogli PlayStation VR.

Tomb Raider dołączy więc do Star Wars, Fallout, Resident Evil, Final Fantasy, Batmana i Minecraft jako kolejna znana marka, która oficjalnie wkracza do wirtualnej rzeczywistości.