Toyota opracowała robota odwzorowującego ruchy człowieka, którym sterujemy przy pomocy gogli Virtual Reality.

Koncern motoryzacyjny Toyota zaprezentował humanoidalnego robota T-HR3. Jest to już trzecia generacja eksperymentalnego sprzętu, która tym razem wyposażona została w wykorzystujący technologie wirtualnej rzeczywistości system zdalnego manewrowania, który umożliwia intuicyjne sterowanie androidem

Robot potrafi naśladować ruchy człowieka w czasie rzeczywistym, a jest to możliwe dzięki zakładanym na ręce egzoszkieletom wyposażonym w sensory śledzące położenie dłoni, ramion oraz stóp użytkownika. Operator może także spojrzeć oczami T-HR3 za pomocą gogli HTC Vive, które wyświetlają obraz z kamer zamontowanych na głowie androida.

Konstrukcja wykorzystuje także inne VR-owe rozwiązanie opracowane przez firmę HTC, a mianowicie Vive Trackery. Stanowią one kolejne punkty odniesienia dla systemu SteamVR Lighthouse śledzącego użytkownika robota.

Według Toyoty humanoidalny android T-HR3 jest kolejnym krokiem w celu stworzenia przyjaznego asystenta zdolnego do pomocy ludziom w różnych warunkach, m.in. domowych. Japończycy mają na myśli również zastosowania w medycynie, a także w niebezpiecznych miejscach takich jak place budowy czy też obszary dotknięte klęską żywiołową.