Twórcy przystawki TPCAST zamieniającej gogle HTC Vive w urządzenie bezprzewodowe zapowiedzieli swój kolejny produkt – TPCast Business Edition.

Firma TPCAST zapowiedziała biznesową wersję swojej bezprzewodowej przystawki dla HTC Vive, która pozwoli na jednoczesne korzystanie z sześciu gogli VR na tej samej przestrzeni. TPCast Business Edition kierowane jest do odbiorców komercyjnych, takich jak salony wirtualnej rzeczywistości, parki rozrywki. Producenci mają nadzieje także na zastosowania m.in. w edukacji, turystyce, motoryzacji oraz w branży nieruchomości.

Rozwiązanie opiera się na podstawowej wersji produktu, który pozwala na „bezkablową” współpracę gogli HTC Vive i komputera dzięki wykorzystaniu przełomowej technologii komunikacji bezprzewodowej korzystającej z pasma 60 GHz. Według producentów opóźnienie wynosi jedynie 2ms i nie przekracza zalecanego dla VR progu 20ms. Przystawka zapewnia 5 godzin ciągłej pracy na w pełni naładowanym akumulatorze.

Według przedstawicieli zlokalizowanej w Chinach firmy wersja biznesowa posiada rozwiązania zarządzające kanałami, w związku z czym sześć osób może jednocześnie przebywać w tej samej przestrzeni bez żadnych zakłóceń ani dodatkowego opóźnienia w przesyle danych. Wszyscy oni, choć nie muszą, mogą być śledzeni przez jedną parę stacji bazowych SteamVR Lighthouse. Ciągle jednak każdy użytkownik potrzebować będzie własny odbiornik i nadajnik. Wersja BE wydana zostanie w pakietach zawierających 4 lub 6 zestawów jednostek.

TPCast BE trafi do sprzedaży prawdopodobnie w trzecim kwartale tego roku i na razie nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztować. Na ten sam okres przeniesiono światową premierę wersji konsumenckiej, która w tej chwili sprzedawana jest wyłącznie na terenie Chin. Podstawową wersję TPCast będziemy mogli zakupić w cenie 249 dolarów.

Przystawka TPCast powstała w ramach programu akceleracyjnego Vive X, wspomagającego startupy tworzące akcesoria dla HTC Vive, dlatego też z tego rozwiązania, przynajmniej na początku, skorzystają jedynie użytkownicy gogli produkowanych przez HTC. Jakiś czas temu zaczęły pojawiać się jednak doniesienia o podobnych rozwiązaniach projektowanych m.in. również dla gogli Oculus Rift przez firmy Scalable Graphics (KwikVR), Nitero, Rivvr, Immersive Robotics (IMR) oraz Quark VR.