Zadebiutowała biznesowa wersja bezprzewodowego adaptera TPCast dla gogli HTC Vive.

Firma TPCAST wypuściła do sprzedaży biznesową wersję swojej bezprzewodowej przystawki dla gogli HTC Vive pozwalającą na jednoczesne korzystanie z czterech headsetów VR na tej samej przestrzeni.

Rozwiązanie opiera się na podstawowym modelu akcesorium, które pozwala na „bezkablową” współpracę gogli HTC Vive i komputera dzięki wykorzystaniu przełomowej technologii komunikacji bezprzewodowej korzystającej z pasma 60 GHz. Według producentów opóźnienie wynosi jedynie 2ms i nie przekracza zalecanego dla VR progu 20ms. Przystawka zapewnia 5 godzin ciągłej pracy na w pełni naładowanym akumulatorze.

Według przedstawicieli zlokalizowanej w Chinach firmy TPCast Business Edition posiada rozwiązania zarządzające kanałami, w związku z czym cztery osoby mogą jednocześnie przebywać w tej samej przestrzeni bez żadnych zakłóceń ani dodatkowego opóźnienia w przesyle danych. Wszyscy oni, choć nie muszą, mogą być śledzeni przez jedną parę stacji bazowych SteamVR Lighthouse. Ciągle jednak każdy użytkownik potrzebować będzie własny odbiornik i nadajnik.

TPCast (BE) kierowane jest do odbiorców komercyjnych, takich jak salony wirtualnej rzeczywistości oraz parki rozrywki. Producenci mają nadzieje także na zastosowania m.in. w edukacji, turystyce, motoryzacji oraz w branży nieruchomości.

Wersję biznesową można na tę chwilę kupić wyłącznie w USA. Jej cena nie została ogłoszona publicznie, w związku z czym podmioty zainteresowane nabyciem urządzenia muszą osobiście skontaktować się z producentem. Adapter będzie dostępny u partnerów TPCast w drugim kwartale tego roku.