Bezprzewodowa przystawka TPCast wkrótce także dla gogli Windows Mixed Reality.

Chińska firma TPCast ujawniła na początku tygodnia udoskonalone wersje bezprzewodowych przystawek dla gogli HTC Vive oraz Oculus Rift. Okazuje się, że podobną funkcjonalność w niedługim czasie powinny uzyskać także modele gogli VR z serii Windows Mixed Reality.

Podczas targów CES 2018 producent urządzenia zapowiedział kolejną wersję akcesorium, która tym razem będzie wyłącznie modelem referencyjnym, na bazie którego mają powstać przystawki dedykowane poszczególnym headsetom z rodziny Windows MR. Choć nie tylko, bowiem z projektu skorzystać będą mogli także inni producenci gogli Virtual Reality o rozdzielczości 3K / 4K (90 FPS). TPCast nie zamierza sprzedawać gotowych produktów, a jedynie licencjonować swoją technologię innym firmom.

Z informacji prasowej, którą otrzymaliśmy od producenta przystawki wynika, że zaimplementowana w „windowsowych” goglach technologia śledzenia typu inside-out zwiększa wymagania związane z bezprzewodową transmisją danych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ na pojedynczym kanale nie jest możliwe jednoczesne przesyłanie obrazu i trackingu. Rozwiązanie TPCAST ​​dedykowane Windows MR wykorzystuje kanały 60 GHz, które według Chińczyków zapewniają odpowiednio wysoką przepustowość danych.