We wrześniu premiera psychologicznego thrillera Transference.

Firma Ubisoft na 18 września zaplanowała premierę psychologicznego thrillera Transference. Tytuł ukaże się ze wsparciem gogli PlayStation VR, Oculus Rift i HTC Vive.

„Wyobraź sobie ‚escape room’ usytuowany w niepoczytalnym umyśle. (…) Z Transference wprowadzamy eksplorację w pierwszej osobie w nowy, mrożący krew w żyłach wymiar. Zanurzymy cię w eksperymencie zszarganego naukowca, w uszkodzoną cyfrową symulację jego rodziny stworzoną na podstawie danych zbiorczych ich mózgów. Przełączaj się pomiędzy trzema perspektywami członków rodziny i odkryj tajemnicę ukrytą w tym psychodelicznym thrillerze psychologicznym. (…) Łącząc w sobie elementy filmu i gry, projekt ten wciąga gracza w cyfrowo zrekonstruowane wspomnienia i ukazuje destrukcyjne skutki obsesji.”

Już dziś użytkownicy gogli PlayStation VR mogą pobrać bezpłatne demo będące prequelem do historii, która zostanie przedstawiona w pełnej wersji gry.

„Akcja niniejszego prequelu rozgrywa się na kilka lat przed wydarzeniami z Transference. Weź udział w eksperymencie, który stał się podwaliną dalszych incydentów. Zbadaj umysł obiektu testowego cierpiącego na zespół stresu pourazowego. Rozwiązuj wymagające zagadki, jednocześnie naprawiając uszkodzone wspomnienia. Przełączaj się między różnymi perspektywami i spróbuj poznać całą jego historię.”

Transference projektowany jest od początku z myślą o technologii Virtual Reality, jednak pozwoli także na rozgrywkę graczom nie posiadającym VR-owych gogli. Gra powstaje we współpracy z firmą SpectreVision, której jednym ze współzałożycieli jest Elijah Wood – aktor znany m.in. z roli Frodo w filmowej adaptacji „Władcy Pierścieni”.