Dobra wiadomość dla osób rozważających wykupienie dostępu do VR-owych transmisji z rozgrywek koszykarskiej ligi NBA. W nocy z wtorku na środę będzie można za darmo przetestować jakość przekazu i obejrzeć w wirtualnych goglach cały mecz z perspektywy kibica znajdującego się w hali.

O godzinie 2:30 nocy z wtorku na środę (17/18 stycznia) odbędzie się mecz ligi NBA pomiędzy San Antonio Spurs a Minnesota Timberwolves. Nie byłoby w tym być może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że spotkanie będzie można obejrzeć na żywo w goglach wirtualnej rzeczywistości – całkowicie za darmo.

VR-owa transmisja z meczu przeprowadzona zostanie w bezpłatnej aplikacji NextVR dostępnej w sklepie Oculus Home dla mobilnych gogli Samsung Gear VR oraz w Google Play dla gogli Daydream. Będzie to jeden z co najmniej 25 meczów, których bezpośredni przekaz w standardzie VR został zaplanowany w tym sezonie. Kolejne spotkania zostaną udostępnione wyłącznie abonentom wycenianej na 76 złotych miesięcznie usługi NBA League Pass.

Więcej na temat transmisji VR przeprowadzonych przez firmę NextVR z innych dyscyplin sportowych znajdziecie w tym miejscu.