W „The Forest” wkrótce zagramy w goglach VR.

The Forest, popularny pierwszoosobowy survivalowy horror, który zadebiutował niemal cztery lata temu w wersji z wczesnym dostępem, właśnie opuścił fazę „Wczesnego dostępu”. Przy okazji premiery wersji 1.0 gry jej twórcy ujawnili, iż 22 maja tytuł otrzyma tryb wirtualnej rzeczywistości.

Produkcja studia Endnight Games pozwala wcielić się w rozbitka ocalałego z katastrofy lotniczej. Trafiamy do położonego na wyspie lasu zamieszkanego przez plemię zmutowanych kanibali. Naszym celem jest zbudowanie bezpiecznego schronienia i zdobywanie podstawowych środków pozwalających na przetrwanie i odpieranie ataków wrogo nastawionych tubylców.

Po raz pierwszy o trybie VR w The Forest usłyszeliśmy w 2014 roku. Gra miała otrzymać wsparcie dla gogli Oculus Rift, jednak do niedawna nie pojawiły się na ten temat żadne nowe informacje. Teraz nie tylko poznaliśmy jego dokładną datę premiery, lecz także dowiedzieliśmy się, że gra będzie w pełni przystosowana do rozgrywki w wirtualnej rzeczywistości. Deweloperzy obiecują m.in. HUD wyświetlany z poziomu smartwatcha, pełny inwentarz 3D, a także możliwość własnoręcznego ścinania drzew.

Aktualizacja wprowadzająca tryb dla gogli VR będzie bezpłatna dla wszystkich posiadaczy The Forest. Na tę chwilę nie wiadomo, które modele headsetów otrzymają oficjalne wsparcie.

Gra sprzedawana jest na Steamie w cenie 71,99 zł.