Nowe fragmenty z rozgrywki w Ace Combat 7 w trybie dla gogli PlayStation VR.

Bandai Namco opublikowało nowy zwiastun zmierzającej m.in. na PlayStation 4 gry Ace Combat 7: Skies Unknown. Choć główna kampania fabularna nie będzie grywalna w goglach wirtualnej rzeczywistości, japońskie studio pokazało nowe fragmenty z trybu dedykowanego PlayStation VR, który zaoferuje użytkownikom konsolowego headsetu kilka godzin rozgrywki.

Ace Combat 7 podobnie jak poprzednie części serii pozwoli nam zasiąść za sterami odrzutowych myśliwców. Fabuła gry osadzona została w alternatywnej rzeczywistości objawiającej się nie tylko odmiennym stanem sytuacji geopolitycznej, lecz także rozwojem technologii, który doprowadził do powstania unikalnych odrzutowców. Twórcy AC 7 oprócz kampanii fabularnej zapowiadają także tryb multiplayer, w którym zmierzymy się z innymi pilotami. W tym momencie niestety nie wiadomo czy będzie on grywalny w goglach PSVR.

W maju Bandai Namco poinformowało, iż nie wyrobi się w tym roku z premierą Ace Combat 7. Miłośnicy popularnej lotniczej serii będą musieli wstrzymać się przynajmniej do przyszłego roku, ponieważ producenci nie są jeszcze wystarczająco zadowoleni z jakości, którą dotychczas udało im się uzyskać.