Zadebiutowała piłkarska gra Turbo Soccer VR.

Na platformie Steam zadebiutował Turbo Soccer VR – gra warszawskiego studia Dodo4Story Games, której ambasadorem jest Kamil Grosicki. Żeby jednak w nią zagrać oprócz gogli HTC Vive i kontrolerów ruchowych potrzebować będziemy zakładanych na stopy sensorów Vive Tracker.

„Turbo Soccer VR to symulator piłki nożnej zaprojektowany z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Wciel się w postać prawdziwego piłkarza w innowacyjnym trybie powtórek i wykonuj prawdziwe zagrania piłkarskie! Weź udział w ekscytującej grze piłkarskiej jako napastnik lub bramkarz i stań na cyfrowej murawie. Po założeniu gogli VR gracze przenoszą się na wirtualne boisko, które mogą oglądać z perspektywy pierwszoosobowej. W zależności od wybranego trybu gry mogą zdobywać bramki, podawać piłkę albo jako bramkarz uratować swoją drużynę od straty gola. Dzięki specjalnym czujnikom umieszczonym na rękach i stopach gracza, gra wykrywa jego ruch i przenosi go do wirtualnej rzeczywistości.”

„Turbo Soccer VR wykorzystuje HTC Vive, zestaw VR z goglami i bezprzewodowymi kontrolerami na rękach i stopach. Dzięki czujnikowi ruchu, żyroskopowi i dwóm sensorom laserowym, użytkownicy mogą kopać piłkę z niezwykłą precyzją, odbijać strzały jako bramkarz oraz rozglądać się dowolnie po cyfrowym boisku.”

Turbo Soccer VR sprzedawany jest na Steamie w cenie 79,99 zł (do 21 czerwca 10% taniej).