Popularna platforma streamingowa Twitch oraz materiały z Vimeo dołączyły do aplikacji kinowej Oculus Video. To kolejne serwisy, które obiecali podczas konferencji Oculus Connect 2 twórcy gogli Samsung Gear VR, mające powiększyć ofertę video przed zapowiadaną na koniec listopada premierą konsumenckiej wersji urządzenia.

Oculus Video umożliwia sprawne przeglądanie dostępnej zawartości oraz oglądanie jej w jednym z kilku wariantów sali kinowej. W chwili obecnej aplikacja pozwala na oglądanie streamów z Twitcha, wybranych materiałów z Vimeo oraz innych filmów dostępnych na platformie m.in. w tradycyjnej lub domowej sali kinowej, na wielkim ekranie umieszczonym na powierzchni księżycu czy też z perspektywy mrówki na ogromnym ekranie smartfona. Poniżej możecie zobaczyć jak aplikacja prezentuje się w praktyce.

Wkrótce do oferty Samsung Gear VR powinny dołączyć kolejne serwisy oraz produkcje wytwórni filmowych 20th Century Fox i Lionsgate, wśród których znajdą się takie światowe hity jak Alien, Pulp Fiction czy X-Men. Ponadto w listopadzie użytkownicy gogli otrzymają dostęp do wszystkich materiałów filmowych 360° z Facebooka.

Dwa tygodnie temu na platformę Oculus Video dołączyła aplikacja kinowa największej wypożyczalni filmów DVD na świecie – Netflix.

Więcej na temat premiery konsumenckiej wersji Samsung Gear VR pisaliśmy tutaj.