Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem za jakiś czas otrzymamy wysokobudżetową grę na gogle VR od twórcy serii „Gears of War”.

Cliff Bleszinski, były główny projektant gier w Epic Games (twórca m.in. Unreal Tournament, Jazz Jackrabbit oraz serii Gears of War) od dłuższego czasu przejawia zainteresowanie technologiami wirtualnej rzeczywistości. Popularny deweloper już w 2012 roku wystąpił w filmie promującym gogle Oculus Rift na Kickstarterze, lecz teraz zamierza jeszcze bardziej zaangażować się w promocję VR-u.

Bleszinski poinformował, że jego własne studio – Boss Key Productions – stara się pozyskać fundusze na produkcje dużego, wysokobudżetowego tytułu na gogle Virtual Reality. Oczywiście nic nie jest jeszcze przesądzone, tym bardziej że Cliff doskonale zdaje sobie sprawę jak trudno obecnie zarabia się na VR-owych grach.

Epic Games, niedawny pracodawca Bleszinskiego, jest autorem najdroższej jak dotychczas gry wydanej wyłącznie na gogle wirtualnej rzeczywistości – Robo Recall. Warto jednak podkreślić, iż tytuł został w całości sfinansowany przez producent gogli Oculus Rift, który udostępnił go za darmo wszystkim nabywcom kontrolerów ruchowych Oculus Touch.