Tym razem mamy dobre wieści dla fanów piłki nożnej, a przede wszystkim gier umożliwiających wcielenie się w trenera/managera klubu piłkarskiego. Twórca popularnej wśród miłośników tego typu symulacji serii Football Manager ujawnił, że jest wielkim fanem technologii VR, a jego firma ma w planach zbadanie w niedalekiej przyszłości możliwości wprowadzenia trybu wirtualnej rzeczywistości do gry.

Miles Jacobson – szef Sports Interactive – wziął udział w spotkaniu z dziennikarzami, podczas którego opowiadał o zmianach wprowadzonych w zbliżającej się nowej odsłonie gry Football Manager 2017. Okazuje się, że Jacobson jest bardzo zainteresowany implementacją trybu wirtualnej rzeczywistości do kolejnych edycji FM-a. Niestety w tej chwili na przeszkodzie stoi jedna z największych bolączek obecnej generacji gogli VR, czyli choroba symulacyjna.

W serwisie FM Revolution skupiającym polską społeczność Football Managera opublikowana została pełna wypowiedź szefa SI, którą cytujemy poniżej.

„Jestem wielkim fanem technologii VR, nawet dostałem dziś swój egzemplarz PlayStation VR. Natomiast problem z FM-em i technologią VR jest taki, że oglądając mecz bylibyśmy bardzo wysoko – dosłownie latalibyśmy sterowcem. Tymczasem jeden z największych problemów VR to choroba lokomocyjna, która jest prawdziwa, nawet jeśli rzeczywistość pozostaje wirtualna. Jest to temat, który być może zbadamy w niedalekiej przyszłości, natomiast nie chcemy być na siłę pierwsi na daną platformę – chcemy być najlepsi na tych, na których jesteśmy. Jeśli jednak będą przesłanki, że warto pójść w kierunku VR i uda się rozwiązać problem choroby lokomocyjnej, to mamy w studiu kilka osób z pomysłami na ten temat. Sam osobiście skłaniałbym się wręcz ku technologii AR.”

Football Manager (wcześniej znany jako Championship Manager) to wydawana od 1992 roku seria gier umożliwiająca zarządzanie klubem piłki nożnej. Tytuł charakteryzuje się niezwykle zaawansowanym systemem symulacji rozgrywek ligowych i reprezentacyjnych na całym świecie. Wcielając się w rolę trenera/managera jednego z tysięcy prawdziwych zespołów piłkarskich dostępnych w grze, stajemy się odpowiedzialni za opracowanie taktyki, ustalenie reżimu treningowego, przeprowadzone transfery, a także wielu innych elementów związanych z funkcjonowaniem klubu.