vTime

Powstanie AR-owa wersja aplikacji społecznościowej vTime.

Twórcy aplikacji społecznościowej dla gogli VR o nazwie vTime poinformowali o pozyskaniu dofinansowania w wysokości 7,6 mln dolarów. Fundusze przeznaczone zostaną m.in. na „przyspieszenie globalnego wzrostu i rozwoju produktu”, a także badania i rozwój wersji AR.

vTime to najszerzej dostępna aplikacja typu ‚social VR’ na rynku, a także jedna z najstarszych. Oprogramowanie pozwala na prowadzenie pogawędek w różnego rodzaju wirtualnych pokojach spotkań.

Prywatne chat-roomy, w których jednocześnie może znajdować się do czterech osób, zlokalizowane zostały m.in. na słonecznej plaży, pod wodą oraz w parku narodowym Yosemite. Możemy również wybrać leśne obozowisko z ogniskiem, jaskinię, biegun północny, platformę zawieszoną na skale oraz miejsce w kosmosie z widokiem na ziemię. Tego typu miejscówek jest dużo więcej, jeżeli jednak wśród nich nie znajdziemy nic dla siebie, zawsze możemy wgrać dowolne 360-stopniowe zdjęcie, które posłuży za dekorację wirtualnego pokoju.

Użytkownicy aplikacji reprezentowani są za pomocą edytowalnych animowanych awatarów.

vTime na tę chwilę posiada wsparcie gogli Oculus Rift, Windows MR, Samsung Gear VR, headsetów typu Cardboard oraz platformy Google Daydream. Aplikacja udostępniana jest bezpłatnie. Od czasu jej premiery, która odbyła się w grudniu 2015 roku, pobrano ją niemal milion razy.