Zwiastuny wykonane w technologii 360-stopni szybko miały stać się standardem wśród producentów gier komputerowych. Niestety dotychczas tak się jeszcze nie stało. Jednym z nielicznych wyjątków jest studio Vertigo Games, które właśnie opublikowało trailer 360º gry Arizona Sunshine.

Arizona Sunshine to pierwszoosobowa VR-owa strzelanka z gatunku „zombie-survival” zaprojektowana i zoptymalizowana pod kątem rozgrywki w trybie pokoju (tzw. „room-scale”). Akcja gry rozgrywa się pośrodku słynnego Wielkiego Kanionu w Arizonie i jak zapewne się domyślacie naszym zadaniem będzie przetrwanie w obliczy apokalipsy zombie. Autorzy shootera zapowiadają także realistyczny system walki, który wykorzysta możliwości kontrolerów ruchowych.

Zwiastuny 360º to fajna sprawa bo pozwalają jeszcze przed zakupem VR-owej aplikacji przyjrzeć się wirtualnemu środowisku danego tytułu od „wewnątrz”. Jeżeli posiadacie chociażby mobilne gogle typu Cardbord twórcy gry przygotowali dla Was poniższy sferyczny trailer Arizona Sunshine, który można uruchomić bezpośrednio z aplikacji YouTube. Z kolei dla użytkowników Oculus Rift oraz HTC Vive autorzy udostępnili specjalną wersję trailera 360º, którą można pobrać w najwyższej możliwej jakości w tym miejscu.

Według zapowiedzi premiera gry powinna odbyć się jeszcze w tym roku. Arizona Sunshine otrzyma wówczas wsparcie gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR.