Świetne wyniki sprzedaży Beat Saber.

Czeskie studio Hyperbolic Magnetism ujawniło na Twitterze wyniki sprzedaży VR-owej produkcji Beat Saber. Wydana niecały miesiąc temu rytmiczna gra inspirowana „Gwiezdnymi wojnami” znalazła już ponad 100 tysięcy odbiorców. Jest to świetny wynik zważywszy na to, iż tytuł ten dostępny jest w wersji z wczesnym dostępem, a za prace nad nim odpowiada jedynie trzyosobowy zespół.

Producenci gry poinformowali również o swoich kolejnych krokach. Będzie to ukończenie niedawno zapowiedzianego edytora poziomów z opcją wczytania własnej muzyki do Beat Saber, a także dodanie nowych treści.

Według nieco wcześniejszych informacji wersja alfa edytora poziomów ma zostać wydana już wkrótce.

Rozgrywka w Beat Saber polega na rytmicznym uderzaniu mieczami świetlnymi w muzyczne bity zmierzające w stronę gracza, które reprezentowane są przez niewielkie kostki. Na każdej z nich umieszczona jest strzałka wskazująca kierunek uderzenia. Oprócz wyczucia rytmu i koordynacji ruchowej rąk gra wymaga również refleksu potrzebnego do unikania ruchomych przeszkód.

Gra została bardzo dobrze odebrana przez VR-ową społeczność. Aż 98% z ponad trzech tysięcy recenzji graczy wystawionych na Steamie jest pozytywnych, co stanowi jeden z najwyższych wyników na tej platformie.

Beat Saber sprzedawany jest na Steamie w cenie 71,99zł. W sklepie Oculusa gra wyceniona została na 19,99$.