Jedna z najlepszych gier VR tego roku będzie jeszcze lepsza.

Wydana w ubiegłym tygodniu rytmiczna gra wirtualnej rzeczywistości Beat Saber okazała się dużym sukcesem. Produkcja czeskiego studia Hyperbolic Magnetism zebrała na Steamie już niemal dwa tysiące recenzji. Aż 98% z nich jest pozytywnych co stanowi jeden z najwyższych wyników na tej platformie.

Rozgrywka w Beat Saber polega na rytmicznym uderzaniu mieczami świetlnymi w muzyczne bity zmierzające w stronę gracza, które reprezentowane są przez niewielkie kostki. Na każdej z nich umieszczona jest strzałka wskazująca kierunek uderzenia. Oprócz wyczucia rytmu i koordynacji ruchowej rąk gra wymaga również refleksu potrzebnego do unikania ruchomych przeszkód.

Tytuł dostępny jest jak na razie w wersji z wczesnym dostępem i oferuje jedynie 10 piosenek z czterema poziomami trudności. Niemniej jego twórcy zapowiedzieli wydanie edytora poziomów, który pozwoli stworzyć własne wyzwania do dowolnego utworu. Wersja alfa ma zostać wydana już wkrótce.

W tej chwili nie wiadomo jak deweloperzy planują rozwiązań problem praw autorskich, bowiem w planach jest również możliwość dzielenia się poziomami z innymi graczami. W sieci dostępne są już nieoficjalne rozwiązania, takie jak Song Loader, za pomocą których do gry można wczytać do własną muzykę.

Beat Saber sprzedawany jest na Steamie w cenie 71,99zł. W sklepie Oculusa gra wyceniona została na 19,99$.