Nie mamy dobrych informacji dla osób, które czekają na paczkę z bieżnią wirtualnej rzeczywistości Virtuix Omni. Jej producenci anulowali właśnie wszystkie zamówienia przedpremierowe złożone poza Stanami Zjednoczonymi. Problemem nie do przejścia okazała się… logistyka.

Twórcy bieżni wirtualnej rzeczywistości Virtuix Omni niespodziewanie poinformowali o anulowaniu realizacji wszystkich zamówień złożonych przez osoby zamieszkujące poza granicami USA. Producenci tłumaczą swoje działanie brakiem możliwości transportu ważącego 80 kilogramów urządzenia zapakowanego w paczkę o objętości metra sześciennego. Oczywiście jest to możliwe, ale w zależności od regionu może generować ogromne koszty dodatkowe.

Dotyczy to także zamówień złożonych przez osoby, które w 2013 roku wsparły crowdfundingowy projekt Virtuix Omni na Kickstarterze. Firma Virtuix planuje pełny zwrot kosztów poniesionych przez darczyńców, a jako rekompensatę oferuje dodatkowo 3% wpłaconej kwoty za każdy rok oczekiwania. Mimo wszystko producenci VR-owej bieżni mają nadzieję, że w przyszłości znajdą optymalny sposób realizacji zamówień międzynarodowych. Do tego czasu skupią się na amerykańskim rynku konsumenckim, niemniej jednak przewidują dystrybucję Omni poza granicę USA w celach komercyjnych (np. salony VR).

Bieżnia wirtualnej rzeczywistości Virtuix Omni
Bieżnia Virtuix Omni

Bieżnia VR do imitowania chodzenia używa śliskiej platformy. Wymaga ona specjalnego obuwia, które minimalizuje tarcie podczas chodzenia. Gracz jest odgrodzony od otoczenia specjalnym pierścieniem wokół pasa zawierającym dodatkowo pas bezpieczeństwa podtrzymujący przy ewentualnej utracie równowagi.

Virtuix Omni radzi sobie ze wszystkimi grami, w których do tej pory używaliśmy klawiatury, a w szczególności z grami FPP, np. Counter-Strike: Global Offensive, lecz nie tylko. Poniżej możecie zobaczyć fragmenty rozgrywki w GTA V z modem dla gogli VR.

Urządzenie współpracuje zarówno z goglami Oculus Rift jak i headsetem HTC Vive należącym do ekosystemu SteamVR. Podstawowa wersja Virtuix Omni dotychczas sprzedawana była na oficjalnej stronie producenta w cenie 699 dolarów.