Arktika.1 będzie pierwszą grą VR studia 4A Games odpowiedzialnego za serię Metro. Informacje na temat produkcji ujawniono podczas konferencji Oculus Connect 3. Tytuł stanie się kolejnym ‚exclusiv’em” gogli Oculus Rift.

Ukraińskie studio 4A Games znane z produkcji gier: Metro 2033, Metro: Last Light oraz Metro Redux zapowiedziało swoją pierwszą grę wirtualnej rzeczywistości. Będzie nią futurystyczna post-apokaliptyczna strzelanka Arktika.1, która otrzyma wsparcie gogli Oculus Rift wraz z kontrolerami ruchowymi Oculus Touch.

Akcja gry rozgrywa się w przyszłości, około roku 2116. Bliżej nieokreślona katastrofa zniszczyła ówczesny świat i zdziesiątkowała ludzką populację, co sprawiło, że muszą oni walczyć wszelkiego rodzaju materiały pozyskiwane ze złomu.

Arktika.1

Arktika.1 pozwoli w perspektywie pierwszej osoby wcielić się rolę uzbrojonego po zęby najemnika wynajętego przez rosyjską kolonię. Naszym zadaniem jest ochrona i wsparcie niewielkiej grupy ocalałych mieszkańców tętniącego niegdyś życiem miasta przed bandytami i… innymi stworzeniami.

Rozgrywka w Arktika.1 odbywać się ma nie tylko przy użyciu kontrolerów ruchowych Oculus Touch, które zastąpią nasze dłonie pozwalając na unoszenie broni, celowanie i strzelanie (w grze znajdziemy wiele zaawansowanej technologii, futurystycznych broni, pancerzy i różnego rodzaju gadżetów), lecz także naszego ciała. Deweloperzy zapowiadają, że w grze będzie można się poruszać i kucać, aby unikać wystrzeliwanych w naszą stronę pocisków.

Arktika.1 będzie tytułem na wyłączność gogli Oculus Rift, czego zasługą jest wsparcie finansowe Oculus VR dla ukraińskiego studia. Premiera gry zaplanowana została na drugi kwartał przyszłego roku.