Life of Rome
Life of Rome

Breakout Studios – twórcy należącej do gatunku Massively Multiplayer Online RPG (MMORPG) gry VR „Life of Rome” – opublikowali 360-stopniowy film przedstawiający Forum Romanum, jedną z lokacji dostępnych w zapowiadanej na 2016 rok produkcji.

Life of Rome ma na celu odtworzenie starożytnego miasta Rzym wraz z jego najbliższym otoczeniem, okolicznymi wsiami i fortami. Projekt realizowany jest od samego początku z myślą o okularach wirtualnej rzeczywistości, tak aby umożliwić graczom realistyczne doświadczenie obcowania w historycznym mieście.

Twórcy planują stworzyć świat o łącznej powierzchni 50 km2, który obejmować będzie zarówno rzymskie osady jak i obozy barbarzyńców. Zróżnicowane lokalizacje zawierać będą wiele istniejących wówczas budynków i miejsc publicznych takich jak: koloseum, targowiska, dzielnice handlowe, rzemieślnicze czy areny szkoleniowe dla wojska.

Powyższy materiał można oglądać za pomocą smartfona i aplikacji YouTube dla mobilnych gogli Cardboard. W przypadku posiadaczy gogli VR Oculus Rift w wersji DK2 polecamy darmowy program Virtual Desktop (najnowsza wersja do pobrania tutaj), który posiada opcję streamingu filmów 360º z YouTube na Oculusa oraz możliwość ich zapisania na dysk (lepsza jakość).

Gra zadebiutuje jeszcze w tym roku na komputerach PC ze wspraciem gogli Oculus Rift. W drugim kwartale Life of Rome pojawi się na Steamie w wersji z wczesnym dostępem.