Koncerty VR jeszcze w tym roku na platformie TheWaveVR.

Trwają prace nad społecznościową platformą wirtualnej rzeczywistości TheWaveVR, dzięki której użytkownicy gogli Virtual Reality będą mogli brać udział w koncertach lub organizować na żywo różnego rodzaju imprezy muzyczne. Jej twórcy poinformowali właśnie o pozyskaniu 6 milionów dolarów, które zostaną przeznaczone na rozwój projektu. W planach jest m.in. nawiązanie współpracy z artystami i muzykami, którzy mają jeszcze w tym roku wystąpić jako gwiazdy VR-owych koncertów.

Autorzy aplikacji określają TheWaveVR mianem platformy wirtualnej rzeczywistości dla ludzi kochających muzykę. Umożliwia ona organizowanie na żywo społecznościowych koncertów muzycznych, które można będzie nagrywać i udostępniać innym użytkownikom gogli VR na całym świecie. Pomysłodawcy aplikacji chcieliby także ożywić przemysł muzyczny umożliwiając muzykom i artystom występy przed nielimitowaną liczbą odbiorców.

Dużą rolę w projekcie odgrywać będzie aspekt społecznościowy. Uczestnicy wirtualnych eventów nie tylko będą w stanie się między sobą komunikować, lecz także przy pomocy kontrolerów ruchowych będą mogli wyrażać swoje emocje rysując w przestrzeni różnego rodzaju świecące obiekty.

Według Adama Arrigo (CEO TheWaveVR) fani nie będą zmuszeni do podróżowania po świecie za swoimi ulubionymi didżejami, muzykami czy festiwalami, ponieważ doświadczą tego we własnym domu w otoczeniu najbliższych przyjaciół.

Wersja beta TheWaveVR dostępna jest od jakiegoś czasu na platformie Steam. Niestety w tym momencie mogą korzystać z niej wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.